KategorieAktualności

Agent nieruchomości Premium. Predyspozycje, wymagania, ale i korzyści

Agent nieruchomości premium

Agent nieruchomości premium to zawód przynoszący mnóstwo satysfakcji. Wiąże się z szeregiem korzyści – wysokie wynagrodzenie, nienormowany czas pracy, a także stały kontakt z ludźmi czy też częste podróże. Dla wielu – zajęcie marzeń. Nie każdy jednak odnajdzie się w takiej pracy. Jakie predyspozycje powinien mieć agent nieruchomości pracujący w sektorze premium? Co pozwoli mu na osiągnięcie sukcesu i satysfakcji zawodowej? Jakie korzyści przyniesie praca, czego oczekiwać? 

 

Zawód: Agent Nieruchomości Premium

Empatyczny, doskonale zorganizowany perfekcjonista, zawsze punktualny. Posiadający klasę oraz nienaganne wyczucie stylu. Elegancki, dbający o detale, znający się na sztuce. Pasjonat. Odważny, ale i zdeterminowany. Słowny. O wysokiej kulturze osobistej. W prace wkłada serce i zaangażowanie. Łatwo nawiązuje kontakty, jest towarzyski, ale potrafi uważnie słuchać. A do tego nienagannie się prezentuje, zawsze stosownie do okazji. Agent Nieruchomości Premium łączy w sobie wiele cech oraz posiada szereg umiejętności, dzięki którym spełnia marzenia o idealnych domach, willach, czy apartamentach.

 

Praca Agenta przynosi satysfakcję oraz dobre wynagrodzenie, dla wielu atutem jest nienormowany czas pracy, jednak wiąże się z zaangażowaniem, dyspozycyjnością, chęcią działania, ale i nieustannym rozwojem oraz posiadaniem otwartego umysłu. Co należy wiedzieć o pracy agenta? Jakie predyspozycje i cechy powinien mieć? Czy musi ukończyć studia kierunkowe, szkolenia? Na czym polega jego praca, jakie stawiane są przed nim wymagania? 

Kim jest agent nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości, a sprzedawca

Osoba, która pomaga sprzedawcy znaleźć nabywcę domu, mieszkania czy też działki to agent nieruchomości. Do jego obowiązków należy prezentacja nieruchomości, ale także wystawianie ogłoszeń o sprzedaży czy odpowiadanie na pytania zainteresowanych. Sprzedaż wiążę się z ustaleniem wartości nieruchomości, określeniem ceny, a także spełnieniem wymogów formalnych (m.in. umowa wstępna, weryfikacja stanu prawnego nieruchomości). 

Doradca ds. nieruchomości, a nabywca

Doradca nieruchomości pomaga osobie zainteresowanej kupnem znaleźć taką nieruchomość, która wpisuje się w jego potrzeby oraz oczekiwania. Udziela także porad związanych z inwestycjami np. w mieszkanie czy dom. Doświadczony profesjonalista doskonale zna rynek, a dzięki temu może wynegocjować cenę adekwatną do stanu nieruchomości czy aktualnej sytuacji na rynku. Prognozuje także, jak zmieni się wartość nieruchomości w przeciągu kolejnych lat. Zadaniem doradcy nie jest wyłącznie pośrednictwo w transakcji. Doradca ds. nieruchomości jest opiekunem swojego Klienta. Dba o potrzeby, a także bezpieczeństwo.

Współpraca z rzetelną firmą, to korzyści

Warto podkreślić, że Agent Nieruchomości Premium będący częścią większej firmy ma dostęp do szeregu specjalistów – dekoratorzy, projektanci, budowlańcy, ale też prawnicy, fotograficy, czy specjaliści od marketingu online. Profesjonaliści mogą przygotować nieruchomość, by umożliwić uzyskanie maksymalnie korzystnych warunków. W renomowanej firmie, jak Monika Woźniak Group, dostępna jest nie tylko szeroka baza kontaktów, a także lista osób zainteresowanych nieruchomościami, co może znacznie przyspieszyć sprzedaż. Co więcej, klienci w bazie są poddani weryfikacji. Wiedza dotycząca preferencji kupujących, ich wiarygodności oraz faktycznej zdolności kredytowej pozwala oszczędzić czas, ale i uniknąć rozczarowań. Wsparcie bazą kontaktów jest bardzo istotne również dla samego Agenta.

Predyspozycje Agenta Nieruchomości Premium

Doskonała znajomość rynku nieruchomości to podstawa. Agent powinien posiadać szereg umiejętności, które pomogą mu osiągać najlepsze wyniki. Znajomość zasad marketingu, aktywnej sprzedaży, jak również wiedza z zakresu prawa czy budownictwa, z pewnością pomogą w pracy. Bardzo ważne jest także posiadanie określonych kompetencji miękkich, które często są kluczowe w procesie sprzedaży nieruchomości.

Agent Nieruchomości Premium powinien być:

 1. Komunikatywny, przyjazny – kontakt z ludźmi to podstawa. Rozmowy – ze sprzedawcami, kupującymi, urzędnikami, a także pracownikami budowy czy inwestorami – decydują o nawiązaniu relacji, a to jest absolutnie niezbędne w pracy. 
 2. Aktywny, z inicjatywą, ale umiejący słuchać – Agent często pomaga formułować i precyzować oczekiwania. Często klienci nie zdają sobie sprawy z tego, czego ta naprawdę potrzebują, co da im komfort i zadowolenie. Agent pozwala sprecyzować oczekiwania, a w odpowiedzi przedstawić idealną ofertę.
 3. Doskonale zorganizowany – spotkania, prezentacje, wykonywanie terminowo dokumentacji – każdy krok jest istotny. Dobry agent musi mieć wszystko pod kontrolą. Być punktualny, terminowy, a także zawsze gotowy do działania. 
 4. Negocjatorem – od umiejętności negocjacji zależy zadowolenie nabywcy oraz sprzedawcy, a finalnie – także prowizja agenta. 
 5. Człowiekiem empatycznym, z charyzmą – zorientowanie na potrzeby Klienta, a także zrozumienie jego oczekiwań pomoże uzyskać oczekiwany rezultat, ale i satysfakcję zawodową.
 6. Gotowy do działania – rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Dobry agent musi doskonale orientować się w bieżącej sytuacji, wyciągać wnioski, analizować, a przede wszystkim działać!
 7. Człowiekiem z klasą – nienaganny styl, doskonały gust, znajomość klasyki, ale i nowoczesnych trendów. Elegancja, wysoka kultura osobista, punktualność. Agent Nieruchomości Premium swoim zachowaniem, postawą oraz działaniem przekazuje, kim jest, kogo reprezentuje. Taka wizytówka musi być nienaganna. 
 8. Odporny na stres – wynagrodzenie, a przede wszystkim premie, zależą od wyników. Presja czasu, zachwiania gospodarcze, ale i emocje. Profesjonalista musi doskonale panować nad sobą oraz kontrolować sytuację zawodowe. 
 9. Elastyczny, otwarty, nastawiony na rozwój – rynek nieustannie się zmienia. Klienci także zmieniają oczekiwania. Agent musi stale monitorować sytuacje, a także błyskawicznie reagować na bieżące wydarzenia. 
 10. Odważnym, ale i cierpliwym dyplomatą – osobie sprzedającej nieruchomość zależy, by uzyskać najkorzystniejszą cenę. Nabywca z kolei nie chce przepłacić, a jednocześnie pragnie spełnić swoje wymagania. Agent musi wiedzieć, jakie działania podjąć, by wpisać się  w oczekiwania obu stron. Potrzebna jest także cierpliwość i orientacja na długoterminowe cele. Pożądane jest także poczucie humoru. Osoba, która często się śmieje, oddaje pozytywne emocje do otoczenia. Potrafi też łagodzić nieprzyjemne sytuacje oraz rozwiązywać konflikty.

Praca pełna wyzwań

Sukces agent zawdzięcza sumienności, zaangażowaniu, a także ciężkiej pracy. Towarzysząca presja czasu, przy jednoczesnym zapewnianiu doskonałej jakości obsługi powoduje, że nie każdy ma predyspozycje, aby ten zawód wykonywać. Często w pracy spotykamy się z niecodziennymi sytuacjami, problemami, czy oczekiwaniami. Klienci mają różne wymagania, więc elastyczność jest tu kluczowa. Przydatna jest również umiejętność logicznego myślenia, planowania oraz dobra organizacja pracy. Rozwiązanie niektórych kwestii wymaga kreatywnego, otwartego umysłu. Nieustanna chęć rozwoju i poszerzania wiedzy, zdecydowanie powinny cechować dobrego pośrednika. Ważny jest dystans, ale i profesjonalne podejście – niezależnie od okoliczności. 

 

Jednym z większych wyzwań może być nieregularny czas pracy, co wiąże się z samodzielną organizacją, dyscypliną, ale i niemal pełną dyspozycyjnością. Pozyskiwanie kontaktów, podróże, częste spotkania. Agent staje przed masą wyzwań, ale wyniki warte są starań. Samodzielność, realizacja planów, ale i wysokie wynagrodzenie dopełnione prowizją. Przede wszystkim jednak – poczucie spełnienia oraz satysfakcji po każdej transakcji. Ale i apetyt na więcej!

Główne zadania Agenta Nieruchomości

Profesjonalny Agent Nieruchomości określa potrzeby i oczekiwania stron, prowadzi negocjacje, a także odpowiada za kwestie formalne oraz pilnuje całego przebiegu transakcji. Przemyślany plan, a także odpowiednio poprowadzone działania pomogą sfinalizować transakcje tak, by każda strona była zadowolona. W zależności od obowiązków ustalonych na początku współpracy, agent może odpowiadać również za przygotowanie dokumentacji transakcyjnej.

Do zadań Agenta Nieruchomości należy:

 • Opracowywanie ofert do sprzedaży (np. w portalach internetowych).
 • Prezentowanie nieruchomości zainteresowanym Klientom.
 • Wyszukiwanie i pozyskiwanie ofert sprzedaży.
 • Przygotowywanie całej transakcji.
 • Negocjowanie warunków pomiędzy sprzedawcą, a nabywcą.
 • Aktywne pozyskiwanie Klientów oraz dbanie o dobre, trwałe relacje.
 • Analizę rynku nieruchomości, a także monitowanie działań konkurencji.
 • Prowadzenie prognoz i szacunków co do wzrostów oraz spadków cen na rynku nieruchomości.
 • Kompleksowa opieka nad Klientem, ze szczególną dbałością o jego najlepszy interes. 

 

Doradca nieruchomości premium

Wymagania

Rynek nieruchomości nie zwalnia. Nawet kryzys wywołany pandemią nie zahamował wzrostu cen mieszkań, domów czy działek. Od 2014 r. nie jest wymagane kierunkowe wykształcenie, ani też posiadanie państwowej licencji. Teoretycznie więc, każdy może ubiegać się o stanowisko agenta. Należy jednak pamiętać, że zawód ten jest wymagający. Należy mieć nie tylko odpowiednie predyspozycje, ale i wiedzę, aby osiągnąć sukces. 

PFRN – Polska Federacja Rynku Nieruchomości

W związku z deregulacją powołano Polską Federację Rynku Nieruchomości zrzeszającą licencjonowanych agentów, by utrzymać najwyższe standardy. Organizacja przyznaje licencje: Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN oraz Zarządcy Nieruchomości PFRN. Przynależność do PFRN nie jest koniecznością, ale ma charakter prestiżowy. W zawodzie agenta nieruchomości liczą się przede wszystkim umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne oraz dogłębna znajomość rynku. O sukcesie decydują również kompetencje miękkie. Licencja może jednak korzystnie wpłynąć na wizerunek.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Agenta Nieruchomości

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r., jedynym wymogiem formalnym dla pośrednika nieruchomości, jest wykupienie ubezpieczenia OC. Chroni ono osoby, które w następstwie wykonywania czynności zawodowych przez agenta, poniosły szkodę. 

Kursy, szkolenia, studia wyższe

Dla osób rozpoczynających, dobrym punktem wyjścia będzie zdobycie wykształcenia w dziedzinie związanej  branżą nieruchomości. Warto postawić na kierunki związane z prawem, następnie budownictwem czy ekonomią. Przydatne będą też wszelkie umiejętności marketingowe oraz public relations (np. komunikacja wizerunkowa).

 

Osoby, które posiadają wykształcenie wyższe, mogą zdecydować się na studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami. Na rynku znajdziemy także sporą ofertę kursów na pośrednika nieruchomości, które stawiają na poznanie praktycznej strony zawodu. Prowadzone są głównie przez aktywnych agentów lub firmy zajmujące się obrotem nieruchomości.

Agent Nieruchomości Premium Kraków

 

Możliwości współpracy

Jako „Wolny Strzelec” tzw. Freelancer – Agent sam dba o wszystkie sprawy związane z wykonaniem usługi. Odpowiada zarówno za zadania stricte należące do agenta, jak i sprawy marketingowe czy prawne. Z kolei Agent Nieruchomości Premium – zatrudniony w Monika Woźniak Grup – otrzymuje kompleksowe wsparcie całego zespołu. Pomagamy w przygotowaniu ofert sprzedaży oraz obsługi marketingowej tak, by agent miał możliwość skupienia swojej energii na utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami, pozyskaniu nieruchomości oraz pilnowaniu przebiegu transakcji. Dajemy pole do działania oraz podążania własną ścieżką. Nielimitowany czas pracy i duża elastyczność pomagają pogodzić różne życiowe role.

 

Jesteśmy Zespołem – i tak pracujemy – każdy odpowiada za swój sukces, który jest ważną częścią i sukcesem całej firmy. Zależy nam na osiąganiu doskonałych wyników, dlatego nasi Agenci mają dostęp do szerokiej bazy kontaktów. Starannie dobieramy współpracowników. Stawiamy na  kompetencję i doświadczanie. Oferujemy wiedzę, ale i wsparcie, które pomogą osiągać doskonałe wyniki. Zapewniamy niezbędny sprzęt, programy i udogodnienia m.in. laptop, telefon służbowy oraz biuro w centrum Krakowa. Doceniamy naszych pracowników, proponując wysokie wynagrodzenie wraz z atrakcyjnym systemem premiowania.

 

 

Chcesz dołączyć do zespołu MWoźniak Group?

Jesteś Agentem Nieruchomości? To informacja dla Ciebie! 

 

Poszukujemy osób, które mają doświadczenie w sprzedaży nieruchomości premium i pomogą spełniać marzenia naszych Klientów! Ekskluzywne wille, luksusowe domy oraz apartamenty w wysokim standardzie czekają na nowych właścicieli.

 

Jako Agent MWoźniak Group otrzymasz:

✅ Kompleksowe wsparcie – również w procesie sprzedaży i obsługi marketingowej,

✅ Dostęp do szerokiej bazy kontaktów,

✅ Możliwość pracy w doświadczonym, kompetentnym zespole,

✅ Niezbędny sprzęt i udogodnienia m.in. laptop, telefon służbowy oraz biuro w centrum Krakowa,

✅ Wysokie wynagrodzenie wraz z atrakcyjnym systemem premiowania.

 

Nasza firma troszczy się o komfort, zadowolenie, a przede wszystkim – najlepszy interes Klientów, zapewniając usługi dopasowane do potrzeb i oczekiwań. Dlatego szczególnie dbamy o naszych pracowników, którzy reprezentują markę i realizują cele.

 

W MWoźniak Group będziesz odpowiedzialny za:

 • Pozyskiwanie ofert nieruchomości premium na sprzedaż.
 • Prowadzenie marketingu nieruchomości zgodnie z indywidualnie opracowaną strategią.
 • Prowadzenie prezentacji nieruchomości.
 • Negocjowanie umów.
 • Aktywne uczestnictwo w procesie rozwoju firmy.

Jesteś doświadczonym profesjonalistą, który podchodzi do swoich obowiązków z zaangażowaniem, posiadasz własne kontakty, a także doskonale orientujesz się w branży nieruchomości? Pracę na stanowisku Agenta Nieruchomości Premium traktujesz nie tylko jako zajęcie, ale i podchodzisz do niej z zamiłowaniem i pasją? Szukamy właśnie Ciebie. Aplikuj!

 

Pośrednik nieruchomości premium

 

MWoźniak Group

Rzeczoznawca nieruchomości, doradca, specjalista ds. wyceny nieruchomości

 

 

Służymy pomocą, wiedzą oraz doświadczeniem w procesie wyceny mieszkania lub innej nieruchomości. Oferujemy profesjonalne usługi, dbając o najwyższą jakość, dyskrecję, a także szybkość działania. Jesteśmy dla naszych Klientów na każdym etapie współpracy, zawsze działając zgodnie z ich najlepszym interesem. Aby uzyskać wycenę, prosimy o kontakt przez formularz.

 

Zapraszamy także do kontaktu:

Biuro Rzeczoznawcy Majątkowego – tel. 533 991 535

lub poprzez adres e-mail: [email protected]

Licencja Agenta Nieruchomości Premium

Warto pomyśleć o ukończeniu kursu pośrednika lub agenta nieruchomości. Przyniesie sporą dawkę konkretnej wiedzy m.in. z zakresu prawa czy finansów związanych z kupnem i sprzedażą nieruchomości. Po ukończeniu kursu i zdaniu wymaganych egzaminów możemy ubiegać się o:

 • Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
 • Licencję Zarządcy Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Posiadanie licencji nie jest obowiązkowe, jednak wiąże się z wpisaniem do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami PFRN. Wpływa to na wizerunek, a tym samym buduje wiarygodność w oczach klientów.